Informacje o kursie


Nazwa kursu:

Ultrasonografia piersi - warsztaty praktyczne –      Kurs podstawowy


Termin kursu: 17 października 2020 roku

Limit miejsc: 35

Prowadzący: dr hab. n. med. Paweł Basta

Koszt: 1050 pln

Miejsce kursu:

Katedra Ginekologii i Położnictwa
Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum
ul. Kopernika 23, Kraków

 

Opis Kursu:

Kursy w zakresie ultrasonografii gruczołu piersiowego organizowane są pod patronatem:

Cel szkolenia:

Warsztaty praktyczne dla osób początkujących w diagnostyce ultrasonograficznej piersi stanowią wstęp do nabycia umiejętności badania ultrasonograficznego gruczołu piersiowego. Część wykładowa obejmuje zarówno podstawy techniczne samego badania jak i przygotowanie aparatu USG czy pacjenta do tego badania. Zawiera również informacje na temat aktualnych algorytmów postępowania czy wytycznych w diagnostyce obrazowej gruczołu piersiowego. Zasadniczą jednak częścią tego szkolenia jest przedstawienie zasad różnicowania zmian gruczołu piersiowego w oparciu o anatomię ultrasonograficzną tego narządu oraz wykorzystanie tych kryteriów w praktycznym posługiwaniu się skalą ryzyka występowania raka piersi, czyli skalą BIRADS-US. Warsztaty są bogato ilustrowane przypadkami z praktyki wykładowców.

Celem przyświecającym nam jako organizatorom, jest wyposażenie każdego uczestnika szkolenia podstawowego w narzędzia umożliwiające rozpoczęcie samodzielnego wykonywania badania USG piersi.


Zgłoś chęć uczestnictwa w Kursie:

Skontaktuj się z nami

Dane, które nam przekazujesz są bezpieczne.
Administratorem danych jest Fundacja na rzecz Rozwoju Onkologii Ginekologicznej z siedzibą w Krakowie.
Dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody w celu przekazywania Ci informacji o organizowanym wydarzeniu.
W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przekazywać Ci informacji o organizowanym wydarzeniu. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia. Odbiorcami danych, które nam przekazujesz będą nasi współpracownicy oraz zaufani partnerzy Masz pytania? Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności lub skontaktuj się z nami: biuro@frog.krakow.pl