Informacje o kursie


Nazwa kursu:

Mistrz szycia w laparoskopii (poziom podstawowy)


Termin kursu: 30.11.2017, godziny 8.30 - 14.00

Limit miejsc: 12

Prowadzący: prof. Kazimierz Pityński, dr hab. Artur Ludwin, dr Michał Nowakowski

Koszt: 600 pln

 
 

Miejsce kursu:

Klinika Ginekologii i Onkologii UJCM, ul. Kopernika 23, 31-501 Kraków

 

Program kursu:

Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, zarówno lekarzy w trakcie specjalizacji jak i specjalistów nie pracujących na co dzień w technice laparoskopowej oraz dla osób chcących udoskonalić podstawy techniki. Szkolenie obejmuje ćwiczenia z zakresu koordynacji oko-ręka, ręka-ręka, umożliwia naukę posługiwania się skośną optyką oraz pracę w warunkach dysocjacji proprio-sensorycznej charakterystycznej dla pracy w optyce pośredniej. Specjalnie zaprojektowana seria ćwiczeń pozwala na płynne doskonalenie umiejętności niezależnie od posiadanego wstępnego doświadczenia.

Wszystkie ćwiczenia odbywają się w dwuosobowych zespołach przy niezależnych stanowiskach laparoskopowych. Dodatkowo w ramach zajęć przewidziany jest krótki wykład na temat ergonomii pracy w laparoskopii.

Oczekiwane efekty kształcenia:

Po zajęciach każdy uczestnik powinien nabyć umiejętność prawidłowego posługiwania się narzędziami laparoskopowymi w ergonomiczny sposób, umieć prawidłowo posługiwać się optyką kątową 30 stopni, w znaczący sposób poprawić swoją umiejętność manipulowania narzędziami tak by być przygotowanym manualnie do pracy na bloku operacyjnym.

Każdy uczestnik w trakcie kursu będzie miał również możliwość poznać i nauczyć się prawidłowego wiązania wewnątrzustrojowego tak by być przygotowanym manualnie do wykonywania tego typu węzłów na bloku operacyjnym. W zależności od postępów uczestnicy nabędą również różny zakres umiejętności w zakresie szycia wewnątrzustrojowego.